Jonker haalt Van Eijk bij Oranje: "Dus dan vragen we Regina"

Regina van Eijk
Regina van Eijk Foto: © BSR Agency

De OranjeLeeuwinnen moeten het dinsdag tegen Oostenrijk zonder Daphne van Domselaar doen. De doelvrouw haakte zondag geblesseerd af bij Oranje, bondscoach Andries Jonker besloot Regina van Eijk vervolgens bij de selectie te halen.

En daar heeft de bondscoach zijn redenen voor, zo vertelt hij in gesprek met ESPN. "Je kijkt naar wie er waar is. Wie heeft dit seizoen wat gepresteerd. Zij heeft dit seizoen veel meer in de anonimiteit gespeeld, omdat Ajax nauwelijks in de Champions League speelde. Maar wel een vrij stabiel seizoen."

"Ze speelt in Jong Oranje en is beschikbaar. Dus dan vragen we Regina", legt Jonker uit. Eerder riep de bondscoach ook wel eens Jacintha Weimar of Barbara Lorsheyd op. Of Van Eijk hen voorbij is? "Femke Liefting is geblesseerd, dus dat is geen optie. Jacintha Weimar en Barbara Lorsheyd zitten daar gewoon hartstikke dicht bij. Het is een keuze op grond van dit seizoen, maar ook op grond van nieuwsgierigheid."

De bondscoach vervolgt: "We weten vrij goed wat Jacintha kan. We weten wat Barbara kan. En Regina hebben we het minste gezien", aldus Jonker.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
3/05
Ajax V
14:00
Telstar W
za
3/05
Fortuna Sittard W
14:00
PSV V
za
3/05
SC Heerenveen V
14:00
Utrecht W
za
3/05
PEC Zwolle V
14:00
FC Twente V
za
3/05
AZ W
14:00
ADO Den Haag V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 FC Twente V 20 46 51
2 PSV V 20 41 51
3 Ajax V 20 31 47
4 Utrecht W 20 16 36
5 Feyenoord V 20 20 35
6 AZ W 20 10 35
7 Fortuna Sittard W 20 -18 19
Bekijk de hele stand