Inessa Kaagman kreeg belletje van Everton: "Voor mij hét moment"
Inessa Kaagman verruilde Ajax in 2018 voor Everton. Op dat moment was de huidig speelster van de Amsterdammers net klaar met haar opleiding, waardoor het voor haar wel als hét moment voelde om naar het buitenland te vertrekken.
In de podcast De Marta Donna's blikt Kaagman terug op het moment dat ze hoorde van de interesse van Everton. "Volgens mij was het in eerste instantie gewoon een belletje, dat ze interesse hadden. Of ik toen meteen dacht: Dit ga ik doen? Ik was in dat jaar ook klaar met mijn bachelor, dus dat was voor mij wel een moment waarop ik dacht: Ik wil denk ik naar het buitenland. Ik was schoolvrij, dus het was voor mij het moment om te gaan."
"Maar je twijfelt altijd", erkent de aanvallende middenveldster. "Je gaat voor het eerst naar het buitenland, in je eentje… We zijn daar ook eerst geweest, voordat we daar überhaupt hebben getekend. Gewoon gaan kijken, praten. We hebben niet gezegd: Everton belt, daar gaan we heen." Uiteindelijk trok Kaagman naar Everton, waar ze tot 2020 speelde.
"De competitie in Engeland was toen echt aan het opkomen", weet ze nog. "We speelden tegen de wereldinternationals. Toen was het echt wel dat de speelsters daarheen gingen. Je had toen ook nog geen puntensysteem, wat nu wel is. Je gaat er nu niet meer zo makkelijk heen", weet Kaagman.
"Dat was top. Je speelde tegen de internationale top. We hebben ook tegen Alex Morgan gespeeld, die toen bij Tottenham speelde. Ze heeft er niet lang gespeeld, maar wij hebben er wel tegen gespeeld. Qua niveau was het allemaal super", besluit ze. Kaagman speelde uiteindelijk nog twee jaar bij Brighton & Hove Albion, waarna ze in de zomer van 2022 terugkeerde in Nederland.