Imke Courtois wijst: "Dat dreigt de vooroordelen te bevestigen"

Imke Courtois met Roberto Martinez
Imke Courtois met Roberto Martinez Foto: © Orange Pictures

Drie jaar lang bundelden het Nederlandse en Belgische vrouwenvoetbal hun krachten in de BeNe League. Imke Courtois, inmiddels voormalig voetbalster, merkte de verschillen tussen Nederland en België.

"In Nederland speelden ze, dat zie je bij de mannen ook, verzorgd voetbal met net dat tikkeltje meer tijd en ruimte, maar altijd mooi om te zien. Wij speelden fysieker, in het duel. Dat maakte dat wij in het begin vaker wonnen", vertelt Courtois in gesprek met De Morgen.

Na verloop van tijd werden de Nederlandse ploegen fysiek sterker. "Toen kon alleen Standard nog mee met de top", aldus de Belgische. Bij onze zuiderburen wordt er momenteel één wedstrijd per week uitgezonden via DAZN. "Goed initiatief, alleen zijn de wedstrijden tussen de laagvliegers geen reclame voor het vrouwenvoetbal, en dat dreigt de vooroordelen te bevestigen", meent Courtois.

Bij de mannen wordt het getolereerd, denkt ze. "Dat wordt getolereerd, als ‘een mindere wedstrijd’, dat straalt helaas niet af op alle mannen."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
wo
26/03
SC Heerenveen V
19:00
AZ W
za
29/03
AZ W
14:00
PSV V
za
29/03
Excelsior Rotterdam W
16:30
FC Twente V
za
29/03
Feyenoord V
16:30
Fortuna Sittard W
zo
30/03
Telstar W
12:15
Utrecht W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV V 18 36 45
2 FC Twente V 18 33 45
3 Ajax V 18 31 44
4 Feyenoord V 18 22 35
5 Utrecht W 18 14 30
6 AZ W 17 8 29
7 ADO Den Haag V 18 -16 16
Bekijk de hele stand