Hugo Borst: "Nederland moet ook klaar zijn voor vrouwelijke coach"

Sarina Wiegman
Sarina Wiegman Foto: © BSR Agency

De Duitse voetbalclub Union Berlin heeft Marie-Louise Eta aangesteld als hoofdtrainer. Zij is daarmee de eerste vrouwelijke coach van een mannenteam in een Europese topcompetitie. Hugo Borst vindt dat het in Nederland ook wel eens tijd wordt voor een vrouwelijke hoofdtrainer.

"Waarom zou het Nederlands mannenelftal niet onder Sarina Wiegman naar het WK gaan?", vraagt Borst zich af in NOS Langs de Lijn. Hij opperde al eens eerder een vrouwelijk hoofdcoach bij Ajax. "Toen zei ik dat Sarina Wiegman de hoofdtrainer moest worden van Ajax. Maar dat ging toen vooral over dat het bij Ajax zo slecht ging en dat Sarina op dat moment supergoed ging. Dat was voor het beeld, dus had ik daar ook bij wijze van spreken de vuilnisman kunnen noemen." 

"We leven in een afschuwelijk tijdsgewricht waarin Andrew Tate heel veel terrein heeft gewonnen. Vrouwen worden gebasht en verwezen naar het aanrecht. Het tegenwicht moet er zijn. Ik zie ook niet wat het probleem is", vervolgt Borst. "Waarom kan Sarina Wiegman niet het Nederlands mannenelftal coachen?"

Hij merkt wel aan dat een vrouwelijke coach dan ook een 'zekere cv' moet hebben. Die 'enorme status' heeft Sarina Wiegman volgens Borst, al is dat volgens hem niet waar het om draait. "Het gaat om het principe waarom elf of tweeëntwintig mannen het gezag niet boven zich kunnen dulden van een vrouw die alle papieren heeft." 

Lees meer:
0 reacties