Hoogendijk blikt terug op beslissende penalty: "Had geen keuze"

Anouk Hoogendijk beleefde in 2009 het absolute hoogtepunt van haar carrière. Met de OranjeLeeuwinnen stond ze op het EK in Finland. Oranje bereikte uiteindelijk de halve finales.

"Mijn mooiste herinnering aan mijn carrière is toch wel ons eerste EK, 2009. We plaatsten ons voor het eerst voor een eindtoernooi. Voor het eerst was het live op tv", blikt de voormalig voetbalster terug in Inspiratie uit het zwarte gat. "We haalden uiteindelijk de halve finale, met een strafschoppenserie in de kwartfinale. Ik mocht de winnende penalty nemen. Maar dat staat los van dat het mijn hoogtepunt was."

Het EK zorgde voor een verandering: "Omdat we derde werden, kregen we de A-status, voor het eerst betaald voor onze sport, voor het eerst een beetje erkenning in Nederland. Dat is voor mij echt het moment", zegt Hoogendijk. "Of het niet extra speciaal is door die penalty? Ja, dat wel. Ik zou het nooit meer over willen doen. Oh, die spanning... Het is echt verschrikkelijk. Die weg van de middenlijn naar het doel, er gaat zoveel door je heen..."

Ze blikt terug op die penaltyserie: "Ik had het voordeel dat die Française eerst nam en miste. Ik nam de zevende penalty, dus het was erop of eronder." Hoogendijk wilde eigenlijk helemaal geen strafschop nemen. "Ik had geen keuze, wij mochten niet zelf beslissen. Wij hadden Vera Pauw en ik denk dat dat de enige coach is die gewoon een lijst van één tot elf had gemaakt", lacht ze.

"Het was niet van: wie zit er lekker in de wedstrijd, wie wil 'm nemen? Het was gewoon: we hebben alle trainingen penalty's geoefend en wij weten gewoon wie het beste is en wie het slechtste is, dus hiermee maken we de meeste kans. Zo ging het. Ik dacht: Lekker, zevende, ik hoef niet te nemen. Ik was blij dat ik niet hoefde, totdat het gelijk werd en toen moest ik... Toen miste zij en dacht ik: Ik kan het eigenlijk alleen maar goed doen. Want als ik mis, zitten we er nog in, en als ik raak, zijn we door. Dat hielp mij wel", aldus Hoogendijk.

Lees meer:
0 reacties