Helder wijst: "Dat kan helpen om ongelijkheid te verkleinen"

Conny Helder
Conny Helder Foto: © Pro Shots

Conny Helder maakte afgelopen week de reis naar Nieuw-Zeeland. De demissionair minister voor Langdurige Zorg en Sport is daar niet alleen aanwezig voor Oranje, maar ook vanwege het WK 2027-bid.

De KNVB wil samen met de Duitse en Belgische voetbalbond het WK van 2027 organiseren. Dat toernooi is belangrijk voor Nederland, zo vertelt Helder aan De Telegraaf. "Om te zorgen dat de ongelijkheid tussen mannen en vrouwen wordt opgeheven. Je ziet hier rond het toernooi een verhoogde belangstelling voor het vrouwenvoetbal, dat kan helpen om de ongelijkheid tussen mannen en vrouwen te verkleinen."

"Ik vind het belangrijk dat we dat ook in Europa kunnen doen. We hebben met onze drie landen een hele mooie voetbalhistorie, ook als het gaat om vrouwenvoetbal", aldus de demissionair minister. "Ik vind ook dat we het in de hele wereld moeten promoten, zodat de ongelijkheid voor vrouwen minder groot wordt. Maar mijn taak als lid van de Nederlandse regering is dat we in Nederland daar goed beleid over voeren."

Een van de speerpunten van het bid is dat het een 'groen' WK wordt. Oranje reist tijdens het WK in Australië en Nieuw-Zeeland juist duizenden kilometers. "Dat is altijd een afweging inderdaad. Ten eerste is het reizen voor topsporters een enorme belasting. Maar ze hebben daar hun eigen afweging in gemaakt. Maar daarom vind ik het zo belangrijk dat wij een duurzaamheidsbid kunnen uitbrengen. Veel teams kunnen zich per trein verplaatsen", voorspelt Helder.

Zet €10 euro in & ontvang €50 euro aan FREE bets!

Kijk jij ook alweer uit naar het voetbalweekend? Unibet heeft een mooie actie voor nieuwe spelers! Klik hier om je te registreren, zet minimaal 10 euro in en krijg maar liefst vijf GRATIS (!) weddenschappen van 10 euro!

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
9/12
PSV V
14:00
Ajax V
za
9/12
Feyenoord V
16:30
ADO Den Haag V
zo
10/12
Excelsior Rotterdam W
12:15
SC Heerenveen V
zo
10/12
Utrecht W
12:15
Fortuna Sittard W
zo
10/12
Telstar W
12:15
PEC Zwolle V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 FC Twente V 8 20 24
2 Fortuna Sittard W 9 14 19
3 Ajax V 8 12 19
4 PSV V 10 13 17
5 Utrecht W 10 -4 17
6 PEC Zwolle V 9 3 16
7 ADO Den Haag V 9 4 12
Bekijk de hele stand