Groenendijk: "Momenten gehad dat ik bloedchagrijnig was als wissel"

Tami Groenendijk bij FC Utrecht
Tami Groenendijk bij FC Utrecht Foto: © BSR Agency

Tami Groenendijk speelde vorig seizoen in twintig competitiewedstrijden namens FC Utrecht. De 25-jarige middenveldster was vooral invalster, slechts in vijf duels begon ze in de basis. Ze kijkt op een bijzondere manier naar de rol van bankzitter.

"Natuurlijk wil ik graag meer spelen, maar het is zeker niet zo dat ik alleen kijk naar of ik zelf speel en de rest van het team mij minder boeit", zegt Groenendijk tegenover het Algemeen Dagblad. "Als bankzitter kan je heel belangrijk zijn naar de basiself. Op een wedstrijddag moet je jezelf echt even op de tweede plaats zetten en de meiden die spelen ondersteunen."

Dat is soms lastig, erkent ze. "Ik heb momenten gehad dat ik bloedchagrijnig was als wissel, maar dat helpt echt niks. Het is niet motiverend voor de rest van het team, en tijdens de training moet je de basiself ook gewoon helpen door te spelen zoals de tegenstander ook speelt", aldus Groenendijk.

De FC Utrecht-speelster besluit: "Als wissel zie je niet zo snel dat je belangrijk bent. Je denkt dat je niet goed genoeg bent, maar dat is niet zo. En ik heb ook gewoon goede concurrentie, dus het is makkelijk om te zeggen dat ik vaker had moeten spelen."

Lees meer:
0 reacties