Groenen vertelt: "Werd er als kind al ingestampt door mijn moeder"

Jackie Groenen
Jackie Groenen Foto: © Pro Shots

Het officiële advies van het Voedingscentrum en de Gezondheidsraad is om ongeveer twee stukken fruit te eten. Voor Jackie Groenen geen probleem: fruit is namelijk haar favoriete snack.

Dat vertelt de Oranje-international in gesprek met de Allerhande. "Ik probeer elke dag genoeg fruit binnen te krijgen, zowel thuis als op de voetbalclub. Dat werd er bij mij als kind al ingestampt door mijn moeder", onthult Groenen. "Nu volg ik een persoonlijk voedingsschema en daar hoort natuurlijk voldoende fruit bij. Als ik op mijn eten let, voel ik me fitter."

Wat haar favoriete fruit is? "Sommige fruitsoorten, zoals appels en aardbeien, vond ik altijd al lekker. Pas later ontdekte ik kiwi, mango en passievrucht", zegt de speelster van Paris Saint-Germain. "Ik hou van afwisseling. In de auto onderweg naar een training eet ik vaak een appel of kiwi, gewoon met schil en al. Heerlijk! Als toetje eet ik graag yoghurt met fruit."

Groenen heeft ook nog advies voor de mensen die het lastig vinden om meer fruit te eten: "Probeer het gewoon te zien als een lekkere snack in plaats van een moetje. Dat maakt het makkelijker."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
16/11
ADO Den Haag V
12:15
HERA
zo
16/11
NAC Breda W
16:45
Excelsior Rotterdam W
zo
16/11
SC Heerenveen V
16:45
PEC Zwolle V
zo
16/11
Utrecht W
16:45
AZ W
zo
23/11
PSV V
12:15
SC Heerenveen V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 7 19 19
2 FC Twente V 6 18 16
3 Feyenoord V 6 12 15
4 PSV V 7 10 15
5 PEC Zwolle V 6 3 12
6 Utrecht W 6 3 10
7 AZ W 6 -2 8
Bekijk de hele stand