Feyenoord schrijft geschiedenis en plaatst zich voor Europa Cup

Victoria 'Tori' DellaPeruta juicht
Victoria 'Tori' DellaPeruta juicht Foto: © Pro Shots

Feyenoord heeft zich geplaatst voor de voorrondes UEFA Women's Europa Cup. De Rotterdammers wonnen vrijdagavond zelf met 3-0 van NAC Breda en zagen ondertussen FC Twente met 1-2 verliezen van PSV. Daardoor stijgt de ploeg van Jessica Torny naar de derde plek en pakt het een ticket voor Europa.

De missie van Feyenoord was duidelijk: zelf winnen, het liefst met zo veel mogelijk doelpunten. Al in de twaalfde minuut was het raak. Victoria 'Tori' DellaPeruta toonde haar specialiteit in de lucht en kopte de openingstreffer onberispelijk tegen de touwen: 1-0. De Rotterdammers bleven de bovenliggende partij en zochten nadrukkelijk naar de margeverdubbeling. Die viel vlak voor de rust. In de 40ste minuut werd Esmee de Graaf in stelling gebracht en zij schoof de bal beheerst binnen: 2-0. Amper twee minuten later leek het duel al volledig beslist toen Mao Itamura de 3-0 binnenschoot, maar deze treffer werd wegens buitenspel geannuleerd door de arbitrage.

Na de pauze controleerde Feyenoord de wedstrijd, wetende dat de tussenstand op het andere veld gunstig was voor de Europese droom. In de 69ste minuut kreeg Itamura alsnog haar loon naar werken. Met een prachtig schot van afstand liet zij NAC-keepster Nikki de Haan volstrekt kansloos en zette ze de 3-0 op het scorebord.

Na het laatste fluitsignaal ging het vizier op de wedstrijd tussen FC Twente en PSV. Dat duel eindigde in 1-2 en zodra het laatste fluitsignaal klonk, barstte het feest los in Rotterdam.

Doe mee aan het WK-spel van Vrouwenvoetbalnieuws!

Het WK begint op donderdag 11 juni in de Canada, de Verenigde Staten en Mexico. Hoe ver gaat Oranje komen? Doe mee aan het WK-spel van Vrouwenvoetbalnieuws op Scorito!

Lees meer:
0 reacties