FC Twente dicht bij landstitel: "PSV pompt er veel meer geld in"

Met nog één wedstrijd te gaan bepalen FC Twente en PSV wie er dit seizoen de kampioen wordt van de Azerion Vrouwen Eredivisie. FC Twente heeft momenteel de beste papieren, omdat zij een beter doelsaldo hebben dan de Eindhovenaren. FC Twente-watcher Leon ten Voorde is trots op de dames van FC Twente.
"We moeten heel trots zijn. Ze gaan ook als eerste een ster dragen in Nederland", zegt Ten Voorde bij De Ballen Verstand. "De vrouwen van Ajax dragen nu al drie sterren, maar dat is gebaseerd op de mannen. Ze zijn zelf maar drie keer kampioen geworden, dus dat is vrij arrogant. Dat moeten ze van het shirt afhalen. De KNVB heeft bekend gemaakt dat ze qua sterren de mannen van de vrouwen gaan scheiden."
Fardau Wagenaar haakt in: "Dat is jammer, want anders hadden de mannen van FC Twente ook met een ster kunnen spelen." Ten Voorde: "Ja, maar FC Twente heeft gelijk al gezegd: 'dat gaan we niet doen'. Maar hopelijk krijgen de vrouwen nu een ster. Van de tien kampioenschappen zou dit de mooiste zijn."
FC Twente begon dit seizoen met een hele andere selectie dan vorig seizoen. Ten Voorde: "Alle routiniers zijn weg. De ploeg zat ook echt op een dood spoor, ondanks dat ze kampioen werden. Het was trekken aan de motivatie, en noem maar op. Eigenlijk was die selectie klaar, ondanks dat ze kampioen zijn geworden. Maar de staf moest echt duwen, duwen, duwen."
"Het grote deel van de basisspelers ging weg en daar kwamen veel andere spelers voor terug van een ander niveau", vervolgt de clubwatcher. "En dan is het nu heel erg knap dat je op de drempel staat van een titel. Het doelsaldo is plus vijf voor Twente. Als FC Twente thuis wint van AZ... PSV moet tegen Feyenoord... Dan is 1-0 denk ik wel voldoende om kampioen van Nederland te worden. Maar eerst dit weekend nog de bekerfinale tegen de concurrent PSV, wat véél meer geld in de selectie heeft gepompt."
"Ze hebben Fenna Kalma nog even gehaald in de winterstop. Renate Jansen voetbalt daar. Die ging naar PSV, die dacht: 'ik haal daar nog even een titel op'. Maar dat wordt lastig denk ik. Zij was één van de spelers die moeilijk te motiveren was. Toen was ze heel boos en wilde ze me bellen. Ze heeft me nooit gebeld. Ik had opgeschreven dat het klaar was met de selectie. Ze had gezegd, van: 'ik ga contact met jou opnemen", aldus Leon ten Voorde.
Samenvatting: Ajax sluit af met moeizame overwinning op Excelsior
Drie speelsters uit Eredivisie genomineerd voor Goal van het Jaar
Samenvatting: PSV wint van Feyenoord, maar FC Twente pakt titel
Van den Heiligenberg: "Ik denk dat twaalf teams heel ambitieus was"
VIDEO | Wieke Kaptein wint FA Cup met Chelsea en pakt treble
Jaimy Ravensbergen geeft toe: "Ik wilde ’m eigenlijk niet nemen"
Samenvatting: FC Twente grijpt in spannende strijd opnieuw titel
Van Heeswijk emotioneel: "Het is klaar, over, het is heel pijnlijk"
Joran Pot lovend na titel: "Deze ster is fantastisch voor de club"
Tiny Hoekstra: "Toen ik hem zag, kreeg ik tranen in mijn ogen"
Van der Vliet door het dolle heen na Europese titel: "Geweldig!"
Telstar zwaait zes speelsters, onder wie Soraya Verhoeve, uit
Ten Berge: "Heeft in een aantal dingen ook niet helemaal meegezeten"
'Engelse topclub heeft serieuze interesse in Ajacied Yohannes'
Vliek had emoties niet onder controle: "Vond het verschrikkelijk"
Folkertsma: "Dan zie je figuurlijk de schaal voor je neus weglopen"
Roord glundert: "Een van de meest bijzondere kampioenschappen"
Kampioen FC Twente op maandag gehuldigd op Stadhuis van Enschede
FC Utrecht neemt na dit seizoen afscheid van Ilse van der Zanden
Pot vertrekt: "Zou een droombaan zijn als ik met Slot kan werken"
Renate Jansen: "Ik kan er lang en kort over praten, maar..."
Glotzbach, dochter Wiegman, stopt op 21-jarige leeftijd met voetbal
KNVB maakt programma halve finales van de Eredivisie Cup bekend
Oranje O17 kroont zich tot Europees kampioen na nipte overwinning
Danique van Ginkel lacht: "We gaan nu niet aan de appelsap, nee"
VIDEO | FC Twente-speelsters gooien Sanne van Dongen in zwembad
Jaimy Ravensbergen: "In het begin zei ik: moet ik dit wel doen?"
FC Utrecht speelt gelijk tegen PEC en pakt Eredivisie Cup-ticket
Telstar kan op slotdag weer juichen: SC Heerenveen wordt verslagen
Pot: "Dat het historisch is, hoor ik vooral van mensen om me heen"

Samenvatting: Ajax sluit af met moeizame overwinning op Excelsior

Drie speelsters uit Eredivisie genomineerd voor Goal van het Jaar

Samenvatting: PSV wint van Feyenoord, maar FC Twente pakt titel

VIDEO | Wieke Kaptein wint FA Cup met Chelsea en pakt treble

Samenvatting: FC Twente grijpt in spannende strijd opnieuw titel

Oranje O17 kroont zich tot Europees kampioen na nipte overwinning
