FC Groningen stelt doel: "Eigenlijk net als bij het eerste elftal"

Henderika Kingma
Henderika Kingma Foto: © Screenshot YouTube FC Groningen

FC Groningen komt het komend seizoen met een eerste elftal uit in de Eerste Divisie. Het team dat in de competitie gaat spelen, zal voor een groot deel bestaan uit zelf opgeleide speelsters. Trainster Henderika Kingma kijkt er naar uit.

"In onze huidige groep worden meiden ouder en die willen we wel toekomst en perspectief bij de club kunnen bieden en dat kan nu", zo vertelt Kingma in gesprek met RTV Noord. Ze geeft aan dat de speelsters ontzettend blij waren met het nieuws. "De spelersgroep was enorm blij, maar ook andere betrokkenen streefden naar deze mijlpaal."

FC Groningen zet de stap naar de Eerste Divisie dus vooral met zelfopgeleide speelsters. "Dat is ook de ambitie, eigenlijk net als bij het eerste elftal van FC Groningen: waarin veel spelers zitten die vanuit de opleiding zijn doorgestroomd." Kingma weet dat alleen jonge speelsters niet goed genoeg is. "Er zullen dan ook zeker nog wat ervaren speelsters bij komen om de groep compleet te maken."

"Dat is het doel." De speelsters van de Onder 17 van FC Groningen zullen extra gemotiveerd zijn, nu bekend is dat de Eerste Divisie volgend seizoen een feit is. "Er zijn zeker speelsters die nu nog extra getriggerd zijn", weet ze.

Zet € 10 in & ontvang € 50 aan FREE bets!

Het Nederlands elftal speelt donderdagavond in de Nations League tegen Spanje. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
22/03
ADO Den Haag V
14:00
Telstar W
za
22/03
PSV V
16:30
Ajax V
za
22/03
Utrecht W
16:30
AZ W
zo
23/03
FC Twente V
12:15
SC Heerenveen V
zo
23/03
PEC Zwolle V
14:30
Feyenoord V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 17 33 44
2 PSV V 17 34 42
3 FC Twente V 17 30 42
4 Feyenoord V 17 16 32
5 Utrecht W 17 15 30
6 AZ W 16 7 26
7 SC Heerenveen V 16 -12 15
Bekijk de hele stand