Ex-assistent Twente ging vaker de fout in: "Contract laten ontbinden"

Een bal op het veld
Een bal op het veld Foto: © Pro Shots

Jamory L., de voormalig assistent-trainer van FC Twente die op Cyprus vastzit op verdenking van seksueel misbruik en het afdwingen van naaktfoto’s van talenten, ging ook in Nederland in de fout. Vlak voor zijn veroordeling vluchtte hij naar het buitenland.

Jamory L. zit sinds medio juli vast. L. werkte in Nederland onder meer bij FC Twente, waar hij hoofd jeugdopleiding van het vrouwenvoetbal was en assistent-trainer bij het eerste elftal. Daar stond hij samen op het veld met Arjan Veurink, de nieuwe bondscoach van de OranjeLeeuwinnen.

Na de onthulling van De Telegraaf dat L. op Cyprus was gearresteerd, kwamen er bij de krant meerdere reacties binnen van mensen die soortgelijke ervaringen hadden. Daaruit blijkt dat L. vaker de fout in ging. Zo zou hij medio 2014 door geweld of bedreiging met geweld zijn slachtoffer hebben gedwongen tot ontuchtige handelingen. In 2020 werd hij in hoger beroep veroordeeld tot acht weken cel, waarvan vier voorwaardelijk, voor aanranding van een 18-jarige jongen. 

De publicatie van De Telegraaf eerder hakte er in Enschede flink in. "We zijn geschrokken. Het wordt toch weer opgerakeld. We werden die tijd ook al gewaarschuwd voorzichtig te zijn. Jamory zou bepaalde contacten hebben", vertelt Theo Busch, voorzitter van Vogido, de amateurclub waar L. actief was, aan De Telegraaf.

Na twee maanden werd L. ontslagen. Bij FC Twente stond L. stond ook al op non-actief, vertelt Mary Kok-Willemsen, destijds hoofd vrouwenvoetbal bij de Tukkers. "Hoewel dit niet bij FC Twente is gebeurd hebben we ook zijn contract laten ontbinden."

De trainerslicentie van L. werd na zijn eerste veroordeling ingetrokken door de KNVB. "Dat was in november 2017. De FIFA en de Cypriotische voetbalbond zijn hierover geïnformeerd", laat een woordvoerder weten. Het is de vraag hoe L. mogelijk toch weer kon toeslaan.

Lees meer:
0 reacties