Esmee Brugts valt tegen volgens analisten: "Laat flair zien!"

FC Barcelona rekende in de kwartfinales van de UEFA Women's Champions League op simpele wijze af met Real Madrid. Over twee duels werd het 10-2, ook mede dankzij twee goals van Esmee Brugts. Toch waren Danny Koevermans en Marciano Vink niet heel enthousiast over het optreden van de Oranje-international.

"Dat Brugts een goal maakte, is zeker leuk", begint Koevermans zijn verhaal in het ESPN-programma Voetbalpraat. "Die stond eigenlijk linksback, maar ze staat alleen maar heel aanvallend te spelen. Ze was goed in de zestien. Voor de rest had ze een beetje een bleu optreden", deelt de oud-spits zijn mening.

Vink haakt vervolgens in: "Ik vind haar heel bleu-ig als speelster. Als jij bij FC Barcelona speelt, dan betekent dat dat men bij het allerbeste clubteam iets in jou heeft gezien, waardoor zij hebben besloten om je daar te halen. Dan vind ik, ook al ben je linksback en vul je het hartstikke leuk in als linksbuiten, haar te timide. Je speelt bij FC Barcelona, laat flair zien", zegt hij.

"Aan de andere kant heb je die Graham (Caroline Graham Hansen, red.), die speelde gewoon met flair. Of het dan niet in haar zit? Dat is dus waarschijnlijk... Dat vind ik af en toe best wel pijnlijk om te zien", is Vink eerlijk. "Ze scoort een doelpunt. Ik vind het jammer dat als je op het allerhoogste niveau mag spelen met de allerbeste speelsters van de wereld, dat jij dan de bleue bent van het elftal."

Vink noemt Brugts 'timide'. Daar is Koevermans het mee eens. "Maar in Nederland, ze is heel jong gekomen. Daar werd ze ook linksback gezet, maar in het Nederlands elftal moet je veel meer verdedigen. Hier mag ze veel meer aanvallen. Nu zien we deze wedstrijd en deze wedstrijd was ze wel wat bleu. Zeker als je het vergelijkt met Graham."

"Ik vind het een goede speelster. Maar mij gaat het erom: Als jij met een Putellas, Graham en Pajor speelt en jij hebt de flank tot je beschikking, je hebt de techniek, je hebt een goed schot. Doe dat dan ook. En niet alles zo heel timide, plichtmatig", besluit Vink.

Lees meer:
0 reacties