Eredivisieclubs zien sponsor wegvallen: "Zullen ze gaan voelen"

TOTO op de mouw bij Kayleigh van Dooren
TOTO op de mouw bij Kayleigh van Dooren Foto: © BSR Agency

FC Twente, Feyenoord, PSV en SC Heerenveen moeten na dit seizoen afscheid nemen van een grote sponsor. Gokbedrijf TOTO prijkt dit seizoen nog op de mouw van het shirt van de clubs, maar dat is vanaf het nieuwe seizoen niet meer toegestaan. Het verbod op gokgerelateerde sponsoring betekent een flinke financiële tegenvaller voor het Nederlandse voetbal, dat hierdoor tientallen miljoenen euro's misloopt.

In de AD Voetbalpodcast laat journalist Leon ten Voorde zijn licht schijnen over de grote veranderingen in het voetbal rondom sponsoring. "Het is altijd een beetje dubbel, hè. Op het moment dat je het gaat verbieden, zou het in een ideale wereld ook verdwijnen. Maar zo werkt het natuurlijk niet, want de illegale markt floreert daarbij. Je ziet het ook met roken. Ik heb me laten vertellen dat sinds die rookreclames zijn verdwenen, de jeugd juist nog massaler is gaan roken. Dus, ja, helpt het? Ik vind het een beetje dubbel. Ik snap het aan de ene kant, maar aan de andere kant, als je ziet hoeveel geld er voor die voetbalclubs valt te halen terwijl er toch gegokt wordt..."

Ten Voorde gelooft dan ook niet dat het verbod gaat werken. "Het is ingeburgerd. Ik geloof niet dat door nu die reclame te bannen, gokken uit de wereld zal verdwijnen. Maar goed, 40 miljoen euro valt er weg, direct uit sponsoring voor de clubs. Dat is de impact, zo blijkt uit de cijfers van de Eredivisie. Dat is een fors bedrag voor clubs die enkele jaren geleden nog zo blij waren dat ze dat geld konden omarmen toen de markt openging. Voor sommige clubs kon daarmee het grote geld binnengehaald worden. De meeste clubs zijn destijds een samenwerking aangegaan met TOTO. Niet alle clubs worden even hard geraakt, maar sommigen zullen het echt voelen en op zoek moeten naar alternatieven," besluit Ten Voorde.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
19/01
ADO Den Haag V
12:15
Utrecht W
zo
19/01
Ajax V
12:15
AZ W
zo
19/01
Feyenoord V
16:45
SC Heerenveen V
za
25/01
AZ W
14:00
Feyenoord V
za
25/01
ADO Den Haag V
16:30
PSV V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV V 12 29 31
2 Ajax V 11 20 28
3 FC Twente V 11 13 26
4 Utrecht W 11 16 25
5 Feyenoord V 11 15 20
6 AZ W 11 5 17
7 ADO Den Haag V 10 -4 9
Bekijk de hele stand