Eredivisieclubs krijgen geld van KNVB: "Mag geen vervanging zijn"

Lucienne Reichardt met de Super Cup
Lucienne Reichardt met de Super Cup Foto: © BSR Agency

Lucienne Reichardt ziet dat er het afgelopen jaar stappen zijn gezet in het Nederlandse vrouwenvoetbal. De manager vrouwenvoetbal bij de KNVB vertelt in De Contractspeler van VVCS over haar werkzaamheden in die rol.

"De ontwikkeling van het vrouwenvoetbal gaat echter van basis tot top. Van faciliteiten bij amateurclubs tot het verder professionaliseren van competities en de positie van speelsters. Ik zie mijn rol vooral in het verbinden van die werelden", geeft Reichardt aan. Ze is vooral veel in gesprek met clubs.

Eerst vooral met managers vrouwenvoetbal, maar inmiddels steeds vaker ook met directieleden. Dat vindt Reichardt belangrijk. "Onderling kun je als managers enthousiast zijn over een stap vooruit, maar als die stap niet in de directiekamer wordt gedragen, komt het niet van de grond. Het maakt echt verschil dat directies nu meer betrokken zijn en mede-eigenaar zijn van de ontwikkeling."

Reichardt erkent dat het Nederlandse vrouwenvoetbal een sterke groei heeft doorgemaakt, maar benadrukt: "Het staat nog niet overal op eigen benen." Daarom introduceerde de KNVB dit seizoen voor het eerst een financiële bijdrage voor clubs in het betaald vrouwenvoetbal, tot maximaal 100.000 euro per club per jaar.

"Dat geld moet een aanvulling zijn op het bestaande budget en mag geen vervanging zijn", aldus Reichardt. Clubs moeten voldoen aan voorwaarden, bijvoorbeeld extra investeringen op het gebied van personele investeringen en contractvormen. "We willen dat clubs stappen zetten en dat het geld echt bijdraagt aan de verdere ontwikkeling. Het moet ten goede komen aan het vrouwenvoetbal. Geld is een middel, geen doel op zich."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
17/01
FC Twente V
14:00
Ajax V
zo
18/01
NAC Breda W
12:15
ADO Den Haag V
zo
18/01
PEC Zwolle V
16:45
PSV V
zo
18/01
SC Heerenveen V
16:45
AZ W
zo
18/01
Feyenoord V
16:45
Excelsior Rotterdam W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 10 25 25
2 FC Twente V 9 21 23
3 PSV V 10 18 22
4 Feyenoord V 10 15 22
5 PEC Zwolle V 10 10 21
6 Utrecht W 9 -4 14
7 AZ W 9 4 12
Bekijk de hele stand