"Er is weerstand tegen de degradatieregeling bij de Eredivisieclubs"

Een bal in de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Een bal in de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie Foto: © Pro Shots

De Graafschap kroonde zich afgelopen jaar tot kampioen van de najaarscompetitie in de Eerste Divisie. Daarmee werd de eerste stap gezet richting promotie naar de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie. De grote vraag is echter of dat ook daadwerkelijk gaat gebeuren.

Er is namelijk flink wat ophef om de degradatieregeling, zo weet technisch manager Hilde Gerritsen van De Graafschap. "Er is weerstand tegen deze degradatieregeling bij de clubs die in de Eredivisie voetballen", zegt ze in De Gelderlander. "De KNVB wil de Eredivisie volgend seizoen terugbrengen van twaalf naar tien ploegen om zo de kwaliteit te verhogen."

"Als dan behalve de nummers elf en twaalf ook nog de nummer tien degradeert, moeten er ineens drie clubs terug naar de Eerste Divisie. Dat vinden die clubs te veel en daarom zijn ze nu een petitie gestart en hebben de KNVB ingelicht", weet Gerritsen. "Ze zijn bang dat ze het niet vol kunnen houden op financieel gebied als ze degraderen. Dat speelt denk ik vooral bij clubs als NAC en ADO Den Haag."

Volgens de technisch manager van De Graafschap gaat de KNVB in gesprek met de clubs. "Deze en volgende week gaat elke club op bezoek bij de KNVB in Zeist. Eerst wilde de bond er niets mee doen, maar nu ineens toch wel. Wij gaan eind volgende week ook naar Zeist."

Gerritsen is van mening dat het beter is dat de Eredivisie volgend seizoen uit twaalf ploegen blijft bestaan. "Dat is beter voor het vrouwenvoetbal, dat volop in ontwikkeling is. Als dan alleen de nummer twaalf degradeert uit de Eredivisie en de kampioen van de Eerste Divisie promoveert, ben je klaar." De Gelderlander heeft de KNVB om een reactie gevraagd, maar de bond heeft niet gereageerd.

Lees meer:
0 reacties