"Er ging rond dat FC Utrecht er na dit seizoen mee zou stoppen"

FC Utrecht juicht
FC Utrecht juicht Foto: © BSR Agency

FC Utrecht gaat komend seizoen flink bezuinigen. De Domstedelingen doen 'een stapje terug', zo gaf manager vrouwenvoetbal Marlou Peeters aan. "Anders zijn we niet levensvatbaar." Eerder gingen er nog geruchten dat de club de stekker uit de vrouwentak ging trekken.

"Er is gemeld dat ze voortaan bij De Meern gaan spelen. Op een gegeven moment werd er door de club gecommuniceerd: Dit is onze nieuwe hoofdtrainer (Sylvia Smit, red.). En dat er op X rondging dat ze ermee stoppen na dit seizoen. Dat is klinkklare onzin", benadrukt FC Utrecht-watcher Marco Gerling in de podcast De strijd gaat beginnen.

Gerling gaat verder: "Voor de helderheid: er wordt niet gestopt na dit seizoen. Of er moeten hele rare dingen gebeuren. Er is een toekomstplan voor de komende jaren gepresenteerd. Als het opeens ophoudt... Dat zou op de club iedereen verbazen."

Marlou Peeters
FC Utrecht moet flink bezuinigen: "Anders niet levensvatbaar" Lees ook

Peeters gaf eerder al aan dat FC Utrecht het anders aan gaat pakken. "Het voetbalgedeelte van de organisatie staat, maar de marketing moet anders. We gaan plannen maken om onszelf anders in de markt te zetten. Als we doorgaan op deze manier, komt er een moment dat de kosten te hoog worden en inkomsten te laag", zei ze in het AD.

Gerling weet dat Jong FC Utrecht voorjaarskampioen is geworden in de Tweede Divisie. "Dus er zit echt wel talent. Het zou doodzonde zijn als je het kind met het badwater weggooit om het zo maar te zeggen. Je gaat niet dit soort dingen allemaal presenteren als het vervolgens helemaal ophoudt. Dat ze gaan bezuinigen, is geen geheim", zo klinkt het.

Lees meer:
0 reacties