'Engelse competitie denkt na over afschaffen van degradatie'

Vivianne Miedema juicht met Kerstin Casparij na een goal voor Manchester City
Vivianne Miedema juicht met Kerstin Casparij na een goal voor Manchester City Foto: © BSR Agency

De Barclays Women's Super League overweegt om degradatie af te schaffen. De competitie denkt na over manieren om het vrouwenvoetbal te laten groeien en overweegt daarbij om degradatie uit de Engelse competitie af te schaffen. Dat meldt The Guardian.

Women’s Professional Leagues Ltd (WPLL), de nieuwe organisatie die de WSL en het Championship beheert, onderzoekt verschillende strategieën om het profiel, de duurzaamheid en de winstgevendheid van het vrouwenvoetbal te verbeteren. Een van de voorgestelde wijzigingen is het uitbreiden van zowel de WSL als het Championship, aanvankelijk zonder degradatie, om zo investeringen aan te trekken en een meer competitieve competitie te creëren vanaf het seizoen 2026-2027.

Dit zou kunnen inhouden dat elk seizoen één team uit het Championship promoveert naar de WSL zonder dat er teams degraderen. Het Championship zou daarbij kunnen worden omgedoopt tot WSL2, vooral omdat er momenteel slechts elf teams zijn na het terugtrekken van Reading. De voorgestelde veranderingen zijn bedoeld om de concurrentiekracht van de competitie te vergroten, die momenteel wordt gedomineerd door Chelsea, en om duidelijkheid te scheppen over het toelatingsmechanisme voor clubs tot de uitgebreide WSL.

De plannen worden vrijdag besproken.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
wo
26/03
SC Heerenveen V
19:00
AZ W
za
29/03
AZ W
14:00
PSV V
za
29/03
Excelsior Rotterdam W
16:30
FC Twente V
za
29/03
Feyenoord V
16:30
Fortuna Sittard W
zo
30/03
Telstar W
12:15
Utrecht W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV V 18 36 45
2 FC Twente V 18 33 45
3 Ajax V 18 31 44
4 Feyenoord V 18 22 35
5 Utrecht W 18 14 30
6 AZ W 17 8 29
7 ADO Den Haag V 18 -16 16
Bekijk de hele stand