EK van 2025 zorgt voor enorme boost van economie in Zwitserland

Zwitserland staat in juli in het teken van het EK 2025. Niet alleen op het veld wordt gescoord, ook de Zwitserse economie profiteert volop. Volgens nieuwe data van Visa, wereldleider in betalingsverkeer, zorgt het kampioenschap voor een flinke economische impuls. Visa bracht het bestedingsgedrag van consumenten tijdens de eerste week van het toernooi in kaart en vergeleek dit met dezelfde periode vorig jaar.
Fans trekken massaal naar Zwitserland
De Zwitserse steden zijn gevuld met fans uit alle windstreken. Tijdens de openingsweek kwamen er 12% meer internationale bezoekers naar Zwitserland dan vorig jaar. Vooral het aantal Duitse bezoekers nam sterk toe (bijna +30%), gevolgd door bezoekers uit Polen (+25%), Nederland (+25%), UK (+20%), Italië (+15%) en Frankrijk (+10%). Ook de uitgaven van bezoekers uit alle deelnemende landen groeiden: samen gaven zij 27% meer uit in Zwitserland dan vorig jaar.
Top vijf steden met meeste uitgaven
In de acht Zwitserse speelsteden waar de wedstrijden en toernooiactiviteiten plaatsvinden, is een duidelijke stijging zichtbaar in het aantal internationale bezoekers en hun uitgaven. Sion (+65%) en Thun (+50%) zagen de grootste stijging in het aantal internationale gasten dat deze steden bezocht. Ook qua groei in uitgaven van internationale bezoekers in deze steden staan beiden bovenaan in de top vijf:
- Sion (+62%)
- Thun (+30%)
- Bern (+17%)
- Zürich (+11%)
- Luzern (+10%)
Van restaurants tot retail: deze sectoren profiteren het meest
Niet alleen het voetbal zorgt voor bedrijvigheid; ook sectoren die het fanbezoek compleet maken profiteren. Zo steeg de Zwitserse restaurantomzet met 35%, met uitschieters in Bern (+97%), Luzern (+70%) en Basel (+60%). Daarnaast groeide de omzet in de Zwitserse detailhandel met 30%.
Ook op de weg was de toestroom van fans te merken. Tankstations zagen hun omzet flink stijgen, vooral in Genève (+47%) en Bern (+37%). In Zürich stegen de uitgaven aan openbaar vervoer met 40%. De uitgaven in de entertainmentsector (zoals toeristische attracties, vrijetijdsactiviteiten, etc.) groeiden dankzij feestende fans vooral in Thun (242%) en in Sion (127%).
Deze internationale gasten geven tot nu toe het meest uit
De grootste groei in uitgaven door internationale gasten tijdens de eerste week van het kampioenschap kwam uit Noord- en Oost-Europese landen. Vooral bezoekers uit IJsland gaven meer dan vijf keer zoveel uit als vorig jaar:
- IJsland (+514%)
- Zweden (+73%)
- Polen (+58%)
- Finland (+48%)
- Nederland (+46%)
Niet alleen toeristen, ook Zwitserse consumenten trokken hun portemonnee; hun uitgaven stegen met meer dan 20% ten opzichte van vorig jaar.
“De energie van de UEFA Women’s EURO 2025 is overal voelbaar – niet alleen in de stadions, maar in heel Zwitserland. Het is bijzonder om te zien hoe sport mensen samenbrengt en lokale bedrijven laat floreren. Met Visa maken we het fans uit heel Europa makkelijk om veilig en eenvoudig te betalen, zodat zij zich kunnen focussen op wat echt telt: samen genieten van het toernooi”, zegt Jos van de Kerkhof, Country Manager Nederland bij Visa.

Miedema na duel met Arsenal: "Laten we het daar niet over hebben"

Van Ginkel: "Tweede helft was eigenlijk een beetje een rondo"

Bol dolblij: "Voelt alsof we de Champions League hebben gewonnen"

Van Domselaar terug na blessure: "Daar ben ik heel gelukkig mee"

Ravensbergen denkt nog niet aan kampioenschap: "Je zag het gister"

Arsenal dankt Olivia Smith en wint in kraker van Manchester City

FC Twente verstevigt de koppositie na overtuigende winst op AZ

Keijzer geniet in Italië: "Denk niet dat ik dan hier had gevoetbald"

Spitse geniet van extra vrije tijd: "Dat is me veel meer waard"

ADO Den Haag boekt eerste zege van het seizoen tegen FC Utrecht

Sherida Spitse onthult: "Dat is ontstaan met Holland Zingt Hazes"

Compier reageert na nederlaag: "We groeven zelf onze valkuil"

Van Domselaar 'klaar om te spelen' in kraker Arsenal tegen City

Slegers lovend over Miedema: "Was een plezier om met haar te spelen"

KNVB komt met info over kaartverkoop uitwedstrijden OranjeLeeuwinnen

Oranje O16 gaat op vierlandentoernooi hard onderuit tegen Duitsland

Zeventien speelsters opgeroepen voor trainingen Oranje Futsal

KNVB zet Spitse, Martens en Geurts in het zonnetje in Galgenwaard

Hendriks over ontmoeting in ziekenhuis: "Moet niet te lang duren"

ADO Den Haag-speelster richt zich tot KNVB: "Zou heel zonde zijn"

Chasity Grant langer bij Villa: "Ik ben hier echt heel gelukkig"

Daphne van Domselaar: "Ik kan echt zeggen dat dit nu mijn thuis is"

Funch speelde eerder tegen PSV: "Weet niet of ik ze overtuigd heb"

Smith vol lof over Slegers: "Zij zag hoeveel potentie ik heb"

Van den Berg wijst: "Het zou ze heel duur kunnen komen te staan"

Ambitieus Feyenoord heeft verbeterpunt: "Om het gat te dichten..."

Tina Nijkamp bij VI over vrouwenvoetbal: "Het is ander niveau"

PSV wint in oefenwedstrijd van HERA, Van de Sanden trefzeker

Miedema ontwerpt sokken voor War Child: "Dit staat ergens voor"

BREAKING | HERA United legt jonge verdedigster (19) langer vast

ADO Den Haag-speelster richt zich tot KNVB: "Zou heel zonde zijn"

Tina Nijkamp bij VI over vrouwenvoetbal: "Het is ander niveau"

VIDEO | Lineth Beerensteyn is goud waard voor winnend Wolfsburg

VIDEO | Nederlanders pakken hoofdrol bij zege AC Milan op Genoa

VIDEO | City op weg naar het kampioenschap: Chelsea wordt vernederd

VIDEO | Arsenal wint eerste Women’s Champions Cup en miljoenen













