Egurrola: "Als ik dat doe dan voel ik me nooit op mijn gemak"

Damaris Egurrola
Damaris Egurrola Foto: © Pro Shots

Damaris Egurrola is al jarenlang een vaste waarde bij OL Lyonnes. Bij de OranjeLeeuwinnen moet de middenveldster het echter doen met (korte) invalbeurten. En daar heeft Egurrola het lastig mee.

"Ik speel daar alles", zegt Egurrola in gesprek met de Volkskrant over de Franse topclub. "Ik heb echt het gevoel dat ik een van de leiders ben. Ik voel me op mijn gemak, heb het vertrouwen van iedereen. En dan kom ik hier, en krijg ik niet de speeltijd om me te laten zien, om me op mijn gemak te voelen met de bal en zonder de bal, op het veld en ernaast. Die overgang is heel moeilijk."

Volgens de middenveldster heeft het ook met vertrouwen te maken. "En ook met aanpassing. De coach vraagt hier heel andere dingen van me. Ik wil doen wat hij zegt, maar ik krijg niet echt de speeltijd om dat voor elkaar te krijgen", zo klinkt het. Bij OL Lyonnes blijft Egurrola normaal gesproken op haar positie staan.

Bij Oranje is het anders. "De bondscoach wil vaak dat we echt naar voren springen, druk zetten, maar ik ben niet een van de snelsten. Als ik dat doe dan voel ik me nooit op mijn gemak, omdat ik het gevoel heb dat ik de ruimte achter me onbeschermd laat. Mijn gevoel zegt dat ik op mijn plek moet blijven."

Egurrola denkt wel dat bondscoach Andries Jonker weet dat ze niet tot haar recht komt in bepaalde speelwijzes. "Hij blijft proberen om me te vertellen wat hij wil, maar op een gegeven moment is het gewoon zijn beslissing om me wel of niet op te stellen. Ik verspil ook geen energie door te denken dat het oneerlijk is. Het is gewoon niet aan mij", aldus de middenveldster.

Lees meer:
0 reacties