Dekker kritisch ondanks winst: "Je moet dodelijk zijn voor de goal"

Corina Dekker geeft instructies
Corina Dekker geeft instructies Foto: © Pro Shots

Corina Dekker is blij met de drie punten van FC Twente tegen De Graafschap, maar zag zondagmiddag ook voldoende verbeterpunten. De trainer vond dat haar ploeg de wedstrijd veel eerder had moeten beslissen en was vooral kritisch op de slotfase.

FC Twente kwam uitstekend uit de startblokken en stond binnen een kwartier al met 2-0 voor door doelpunten van Jill Roord en Imre van der Vegt. Daarna slaagde de thuisploeg er echter niet meer in om de voorsprong verder uit te bouwen.

"We hebben gewonnen, dat is het belangrijkste. In de eerste helft spelen we aardig en hebben we goede aanvallen. We moeten de wedstrijd op slot gooien, dan is er niet zoveel aan de hand", reageert Dekker op de website van FC Twente.

Vooral over de laatste fase van het duel is de coach minder tevreden. "De laatste 30 minuten geven we minder druk en krijgen zij kansen, dat mag niet gebeuren. Je moet dodelijk zijn voor de goal en dat waren we vandaag niet."

Volgens Dekker had haar ploeg in die periode ook aan de bal betere keuzes moeten maken. "Dan moeten we de rust bewaren en de juiste keuzes maken. De pijp was aan het einde misschien leeg, maar dat mag geen excuus zijn voor die keuzes. We moeten de bal in de ploeg houden en hen laten lopen."

De Graafschap maakte diep in blessuretijd via Bente Jansen nog de 2-1, maar verder kwam de promovendus niet. Daardoor begon FC Twente het nieuwe seizoen met drie punten.

"Desalniettemin hebben we een goede wedstrijd gespeeld en mooie aanvallen gehad. We zijn blij met de overwinning", besluit Dekker.

Lees meer:
0 reacties