Daphne van Domselaar: "Het wordt een lastige keuze voor Jonker"

Daphne van Domselaar
Daphne van Domselaar Foto: © Pro Shots

De OranjeLeeuwinnen speelden afgelopen vrijdag in de Nations League een spannende wedstrijd tegen Duitsland, die eindigde in een 2-2 gelijkspel. Keepster Daphne van Domselaar ziet het toernooi als een belangrijke test richting het EK.

Van Domselaar stond na de wedstrijd tegen Duitsland voor de camera van de NOS: "Zo’n toernooi is best mooi om te spelen en in aanloop met het EK kan je zo goed zien waar je staat als team. Ik denk dat we een goede aanloop hebben naar het EK en ik denk dat we dat ook hebben laten zien. Ik denk dat we zo verder kunnen bouwen en dingen kunnen verbeteren."

De wisselingen in de verdediging waren een opvallend aspect van de wedstrijd. Van Domselaar is positief over de verschillende combinaties achterin. "Dominique Janssen en Sherida Spitse hebben het er goed gedaan samen en Caitlin Dijkstra en Veerle Buurman ook. Ik denk dat we zo’n sterke selectie hebben dat we die wisselingen ook kunnen permitteren. Als je de meiden ziet die invielen die brachten meer energie. Dus ik denk dat het voor Jonker een lastige keuze is."

Hoewel de keepster weinig invloed heeft op de centrale verdedigingskeuzes, heeft ze vertrouwen in de aanpak van de staf. "Uiteindelijk is het de trainer en uiteindelijk ga je altijd in overleg dat iedereen het goed gedaan heeft." Ook tijdens de wedstrijd kon ze goed omgaan met de wisselingen. "Eerlijk gezegd hebben we het goed opgepakt. En we bouwen ook het idee op. Dus ik denk niet dat er heel veel wisselingen in kwamen. Uiteindelijk pakken we het heel goed op en heb ik er geen seconde over nagedacht."

Van Domselaar is tevreden, maar ziet ook gemiste kansen. "Ik ben wel tevreden, maar uiteindelijk konden we deze wedstrijd ook winnen, dus dat is echt zonde. We kunnen goed vooruit kijken naar het duel tegen Schotland", aldus de doelvrouw van Arsenal.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
16/03
Utrecht W
14:30
Ajax V
za
22/03
ADO Den Haag V
14:00
Telstar W
za
22/03
PSV V
16:30
Ajax V
za
22/03
Utrecht W
16:30
AZ W
zo
23/03
FC Twente V
12:15
SC Heerenveen V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 16 33 43
2 PSV V 17 34 42
3 FC Twente V 17 30 42
4 Feyenoord V 17 16 32
5 Utrecht W 16 15 29
6 AZ W 16 7 26
7 SC Heerenveen V 16 -12 15
Bekijk de hele stand