Daniëlle van de Donk scoort fraaie goal: "Het kwam in me op"

Daniëlle van de Donk
Daniëlle van de Donk Foto: © Pro Shots

De OranjeLeeuwinnen sloten de interlandperiode dinsdagavond af met een 2-1 overwinning op Denemarken. Vooral in de eerste helft kwam de ploeg van bondscoach Andries Jonker goed voor de dag. Ook Daniëlle van de Donk was tevreden over het spel van Oranje.

"Eigenlijk liep alles wel lekker. Ik denk dat het positiespel gewoon heel lekker liep. We namen elkaar posities over, dan gaat het eigenlijk wel wat fijner, smooth", reageerde de middenveldster na afloop bij ESPN. Van de Donk tekende zelf, twee minuten na de openingsgoal van Esmee Brugts, voor de 2-0.

"Ik dacht: Niemand verwacht het, dus ik doe het, haha. Het kwam in me op. Ik zag de keeper terug uitlopen en ik dacht: Eroverheen en hij zit. Het lukte", glimlacht Van de Donk. In de tweede helft liep het minder soepel bij de Leeuwinnen. "Ik denk dat we het in de tweede controle niet echt onder controle hadden met het drukzetten. Ik probeerde het wel heel erg aan te coachen, maar als je het dan even niet ziet of als team niet ziet, dan ga je er een beetje achteraan lopen hollen. Dan kom je in de meters, word je vermoeid en dan kunnen zij wat beter gaan tikken."

De middenveldster gaat verder: "Je moet de goede kant opdwingen en vanuit daar met z'n allen druk gaan zetten. Er zijn niet veel vrouwen die 'm dan naar de andere kant leggen. Dat deden we niet zo goed. En als we dan hoog druk willen zetten, dan moet je dat goed doen of je moet helemaal gaan inzakken", oordeelt Van de Donk.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
3/05
Ajax V
14:00
Telstar W
za
3/05
Fortuna Sittard W
14:00
PSV V
za
3/05
SC Heerenveen V
14:00
Utrecht W
za
3/05
PEC Zwolle V
14:00
FC Twente V
za
3/05
AZ W
14:00
ADO Den Haag V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 FC Twente V 20 46 51
2 PSV V 20 41 51
3 Ajax V 20 31 47
4 Utrecht W 20 16 36
5 Feyenoord V 20 20 35
6 AZ W 20 10 35
7 Fortuna Sittard W 20 -18 19
Bekijk de hele stand