Courtois kritisch op Belgische competitie: "Dan stappen clubs eruit"

Imke Courtois
Imke Courtois Foto: © Pro Shots

OH Leuven moest woensdagavond de meerdere erkennen in de heenwedstrijd tegen Arsenal. In de eerste wedstrijd van de play-offs voor de kwartfinales van de UEFA Women's Champions League won de Engelse ploeg met 0-4. Ondanks de dikke nederlaag moet de trots overheersen bij OH Leuven, zo vindt Imke Courtois.

De Belgische oud-voetbalster is realistisch: "Je speelt tegen een ploeg die een paar klassen beter is. Het is wel goed dat je probeert te geloven in een stunt en daar van droomt. Want zoiets gebeurt in het voetbal, hé. Maar bij OHL zijn ze nu realistisch genoeg om te weten dat het met deze achterstand volgende week nagenoeg onmogelijk wordt in Londen", zegt Courtois bij Sporza.

Ze noemt de return in Engeland een 'mooi cadeau'. "Die fraaie campagne krijgt nog een historisch moment. Geniet dan gewoon op het veld van de titelhouder", aldus de Belgische, die met een kritische blik kijkt naar de Belgische competitie. Het verschil tussen de Europese top en de Belgische kampioen werd volgens Courtois pijnlijk duidelijk. "Daarom moet je je eigen competitie ook in vraag blijven stellen."

"Dat is voor mij het tweede verhaal. Met Westerlo trekt nog eens een club de stekker eruit. Dat is een teken aan de wand", zo klinkt het. "Twee jaar geleden was er een geweldig plan met heel strenge licentievoorwaarden. Ik geloofde er toen zelf ook volop in, want je moet het professioneler maken en de clubs verplichten om erin mee te stappen. Maar dan moet je het ook opvolgen en ondersteunen."

Courtois besluit: "Je mag het niet gewoon opleggen en dan de clubs aan hun lot overlaten. Dan stappen die clubs eruit en hebben we een te zwakke competitie om het Europees goed te doen. OHL heeft gestunt, maar het wordt heel moeilijk om dit elk jaar te doen."

Lees meer:
0 reacties