Bondscoach Andries Jonker onthult plannen: "Zij krijgen nu een kans"

Andries Jonker
Andries Jonker Foto: © BSR Agency

Andries Jonker liet de voorbije interlands de nodige speelsters debuteren. Tegen China krijgen opnieuw nieuwkomers de kans, zo vertelt de bondscoach aan NU.nl.

"Er komen een aantal speelsters in actie die normaal gesproken niet zo snel meedoen", onthult Jonker. "De meesten hebben tegen Indonesië een stukje gespeeld of al in de basis gestaan. Ze krijgen nu een kans tegen een ploeg van een ander kaliber." Tegen Indonesië en Denemarken maakten vijf speelsters hun debuut: Lotte Keukelaar, Nina Nijstad, Veerle Buurman, Gwyneth Hendriks en Ilse van der Zanden.

Er is dus een kans dat zij vrijdagavond tegen China ook minuten gaan maken. "China speelt anders dan wij gewend zijn, weet Jonker over de tegenstander in Rotterdam. "Ze zijn tactisch zeer gedisciplineerd en loeren op de counter. Ze zijn fit, bereid te lopen en hebben een goed positiespel. We moeten vol aan de bak om een goed resultaat te halen."

Zet € 10 in & ontvang € 50 aan FREE bets!

Op Tweede Paasdag staat de bekerfinale tussen AZ en Go Ahead Eagles op het programma. Zet € 10 in op de finale en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
ma
21/04
FC Twente V
12:15
Ajax V
ma
21/04
Utrecht W
14:30
Feyenoord V
za
3/05
Ajax V
14:00
Telstar W
za
3/05
Fortuna Sittard W
14:00
PSV V
za
3/05
SC Heerenveen V
14:00
Utrecht W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV V 20 41 51
2 FC Twente V 19 42 48
3 Ajax V 19 35 47
4 Feyenoord V 19 21 35
5 AZ W 20 10 35
6 Utrecht W 19 15 33
7 Fortuna Sittard W 20 -18 19
Bekijk de hele stand