"Bij vlagen liet Miedema zien waarom ze van de buitencategorie is"

Vivianne Miedema in duel met Barbara Bonansea
Vivianne Miedema in duel met Barbara Bonansea Foto: © BSR Agency

Vivianne Miedema speelde vrijdagavond voor het eerst sinds lange tijd weer negentig minuten. De spits, die kwakkelde met haar fitheid na een zware knieblessure, maakte een uitstekende indruk op bondscoach Andries Jonker.

In gesprek met de NOS is Jonker lovend over het duel van Miedema. "Miedema drukte gaandeweg steeds meer haar stempel. Bij vlagen laat ze zien waarom ze van de buitencategorie is. Dat is ze niet verleerd", merkt de coach op. "Of ze dinsdag ook kan spelen? Daar ga ik nog een eitje over leggen. Dan moet ik echt gaan kijken, met haar praten."

Van tevoren spraken Jonker, Miedema en de medische staf af om tegen Italië zo lang mogelijk te spelen. "Ik heb tijdens de tweede helft met haar overlegd, het ging goed. Op het oog ging het ook goed, ze had kracht genoeg. De coördinatie zag er goed uit. Geen angst dat ze weer wat nieuws op zou lopen. Dan is het voor haar geweldig dat ze het kan volbrengen", is de bondscoach tevreden.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
wo
26/03
SC Heerenveen V
19:00
AZ W
za
29/03
AZ W
14:00
PSV V
za
29/03
Excelsior Rotterdam W
16:30
FC Twente V
za
29/03
Feyenoord V
16:30
Fortuna Sittard W
zo
30/03
Telstar W
12:15
Utrecht W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV V 18 36 45
2 FC Twente V 18 33 45
3 Ajax V 18 31 44
4 Feyenoord V 18 22 35
5 Utrecht W 18 14 30
6 AZ W 17 8 29
7 ADO Den Haag V 18 -16 16
Bekijk de hele stand