Samenvatting: Oranje wint nipt in laatste thuiswedstrijd Martens

De OranjeLeeuwinnen hebben vrijdag goede zaken gedaan in de EK-kwalificatie. Door een doelpunt van Lineth Beerensteyn werd er met 1-0 gewonnen van Finland, in wat de laatste thuiswedstrijd voor Lieke Martens als OranjeLeeuwin was.

Oranje kon in Rotterdam niet beschikken over Daphne van Domselaar. Daniëlle de Jong, keepster van FC Twente, maakte daardoor haar debuut. Verder begonnen onder meer Lynn Wilms en Damaris Egurrola in de basis. Ook Martens had uiteraard een basisplaats. 

Op Het Kasteel, waar vele (oud-)Leeuwinnen aanwezig waren, begon Oranje scherp. Daniëlle van de Donk kreeg na twee minuten de eerste kans en niet veel later was ook Esmee Brugts gevaarlijk. Keepster Tinja-Riikka Korpela bleek daarna meerdere keren een sta in de weg voor de ploeg van Jonker. Na de eerste 25 minuten zette Finland wat aan.

Linda Sallström kreeg twee keer de kans om te schieten, maar vond het net niet. Daardoor stond het bij rust 0-0. Na de pauze was Oranje wederom de betere partij. Het duurde echter lang voordat de Leeuwinnen het gaatje in de Finse defensie wisten te vinden. Na een uur spelen was er een grote kans voor Martens. Ze kapte en schoot vanaf zo'n twintig meter. Haar poging spatte uiteen op de kruising.

Vijf minuten later maakte Beerensteyn het verschil. Een hoekschop belandde via Dominique Janssen bij Beerensteyn. De spits, deze zomer transfervrij, haalt in een keer uit en schoot de 1-0 binnen. Brugts was vervolgens dichtbij de tweede Nederlandse goal, maar die viel uiteindelijk niet meer.

Daardoor bleef het bij 1-0. Jonker gunde Martens in de blessuretijd nog haar publiekswissel. De aanvalster kreeg een staande ovatie van een uitverkocht Kasteel en terwijl het 'Lieke, bedankt!' klonk, werd ze vervangen door Katja Snoeijs.

Komende dinsdag wacht het echte afscheid van Martens in Oranje. Dan gaan de Leeuwinnen op bezoek bij Finland. De aftrap in Tampere is om 18:00 uur. De ploeg van Jonker reist naar Finland als koploper van de EK-kwalificatiegroep. De OranjeLeeuwinnen staan bovenaan met zes punten. Noorwegen en Italië volgen met vier punten.

Scoreverloop:
65' 1-0 Lineth Beerensteyn

Opstelling OranjeLeeuwinnen: De Jong, Pelova, Wilms, Spitse, Janssen, Brugts (85' Olislagers), Groenen, Egurrola (46' Grant), Van de Donk, Beerensteyn (90+3' Kalma), Martens (90+3' Snoeijs)

Opstelling Finland: Korpela, Ahtinen, Koivisto, Kuikka, Tynnlä, E. Siren (83' Lehtola), Summanen (46' Franssi), Öling, O. Siren (70' Sevenius), Sällström (76' Hartikainen), Rantala (83' Leskinen)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
16/03
Utrecht W
14:30
Ajax V
za
22/03
ADO Den Haag V
14:00
Telstar W
za
22/03
PSV V
16:30
Ajax V
za
22/03
Utrecht W
16:30
AZ W
zo
23/03
FC Twente V
12:15
SC Heerenveen V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 16 33 43
2 PSV V 17 34 42
3 FC Twente V 17 30 42
4 Feyenoord V 17 16 32
5 Utrecht W 16 15 29
6 AZ W 16 7 26
7 SC Heerenveen V 16 -12 15
Bekijk de hele stand