Bayings tijdelijk naar Engeland: "Zit mezelf anders te verbijten"

Jill Bayings onderweg naar de training van de OranjeLeeuwinnen
Jill Bayings onderweg naar de training van de OranjeLeeuwinnen Foto: © BSR Agency

Jill Bayings speelt komend seizoen in de Barclays Women's Super League. De middenveldster vertrekt tijdelijk bij Bayern München: ze wordt verhuurd aan Aston Villa.

In Duitsland was Bayings voornamelijk invalster. "Ik ben 23 jaar en heb aangegeven dat het voor mij belangrijk is veel minuten te maken. Ook met het oog op het EK volgend jaar in Zwitserland", zo vertelt ze aan BN DeStem. "Daarom heb ik Bayern gevraagd: Hoe zien jullie het voor je? Want ik wil elke week spelen anders zit ik mezelf wel een beetje te verbijten."

Uiteindelijk wordt gekozen voor een uitleenbeurt aan Aston Villa. "Geen Champions League, maar wel wekelijks minuten in de beste competitie. Bij Bayern heb ik een contract tot medio 2026. In principe ga ik terug, maar je weet niet hoe het loopt", zegt de speelster uit Terheijden, die op Aston Villa Park gaat spelen. "Onwijs tof. Zo’n grote club, zoveel geschiedenis ook. De mannen spelen Champions League. Bij de medische keuring zag ik de velden, de accommodatie. Geweldig. In dat opzicht loopt Engeland wel een stapje voor op de rest van de landen."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
25/01
AZ W
14:00
Feyenoord V
za
25/01
ADO Den Haag V
16:30
PSV V
za
25/01
Excelsior Rotterdam W
16:30
Telstar W
zo
26/01
SC Heerenveen V
12:15
Fortuna Sittard W
zo
26/01
Utrecht W
12:15
FC Twente V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV V 12 29 31
2 Ajax V 12 22 31
3 Utrecht W 12 18 28
4 FC Twente V 11 13 26
5 Feyenoord V 12 16 23
6 AZ W 12 3 17
7 ADO Den Haag V 11 -6 9
Bekijk de hele stand