Barbara Lorsheyd geeft KNVB tip: "Daar moet naar gekeken worden"

Barbara Lorsheyd bij de OranjeLeeuwinnen
Barbara Lorsheyd bij de OranjeLeeuwinnen Foto: © BSR Agency

De wedstrijden in de Azerion Vrouwen Eredivisie worden inmiddels al een tijdje op zaterdag en zondag gespeeld. Toch blijft het aantal supporters bij sommige duels achter. Barbara Lorsheyd ziet een probleem: de tijden.

"Dat is het nadeel van de zaterdagmiddag wedstrijden. Als je op die tijd gaat spelen, dan weet je dat de jeugd op dat moment ook hun wedstrijden heeft", merkt de doelvrouw van ADO Den Haag op in gesprek met Haaglanden Voetbal. "Als je kijkt naar de doelgroep voor de vrouwen, die dus ook naar Oranje gaan, dat zijn jongere meiden, families en gezinnen."

Lorsheyd gaat verder: "Op zaterdagmiddag sporten die zelf, dus is er minder animo om naar clubvoetbal te gaan kijken. Ik denk dat er naar die aftraptijden gekeken moet worden", merkt ze op. "Hoe gaan we dat anders doen om meer publiek te trekken. Het is wel een mooie ontwikkeling dat elke wedstrijd nu op tv te zien is, waardoor wij ons meer kunnen laten zien."

"Natuurlijk zijn wij ons ervan bewust dat sommige nog beter moeten en daar steken we ook heel veel tijd in om dat te verbeteren. Ik denk dat het op termijn wel beter gaat worden en dat er dan ook meer publiek komt. Hoe meer we ons verder kunnen professionaliseren hoe groter het vrouwenvoetbal kan gaan worden", denkt Lorsheyd.

Volgens de goalie kan er in Nederland gekeken worden naar Engeland. "Misschien kunnen we leren van de dingen die Engeland zijn gedaan voor het verder ontwikkelen van het vrouwenvoetbal. Daar is het ineens gigantisch snel gegaan ten opzichte van vijftien jaar geleden. Ik weet zeker dat als de landen van elkaar gaan leren hoe ze het allemaal individueel hebben aangepakt, dan kunnen we nog zoveel van elkaar leren."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
25/01
AZ W
14:00
Feyenoord V
za
25/01
ADO Den Haag V
16:30
PSV V
za
25/01
Excelsior Rotterdam W
16:30
Telstar W
zo
26/01
SC Heerenveen V
12:15
Fortuna Sittard W
zo
26/01
Utrecht W
12:15
FC Twente V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV V 12 29 31
2 Ajax V 12 22 31
3 Utrecht W 12 18 28
4 FC Twente V 11 13 26
5 Feyenoord V 12 16 23
6 AZ W 12 3 17
7 ADO Den Haag V 11 -6 9
Bekijk de hele stand