Arjan Veurink analyseert: "Dat is makkelijker in het verdedigen"

Arjan Veurink
Arjan Veurink Foto: © Pro Shots

Het Nederlands elftal neemt het dinsdagavond op tegen Polen en Arjan Veurink maakt zich nog geen zorgen na de nederlaag tegen Ierland. De oefenmeester laat weten dat het tegen sterke tegenstanders - zoals Frankrijk - soms zelfs 'makkelijker' is voor zijn verdedigers. 

“Het zijn voor mij twee totaal verschillende wedstrijden", legt hij uit op de website van ESPN. "Tegen Frankrijk zijn we met zijn allen achter de bal, heel compact op elkaar. Dan moet Frankrijk drie linies verslaan om er doorheen te voetballen. Dat is makkelijker in het verdedigen”, legt Veurink uit. 

“Tegen Ierland sta je vaak nog in een aanvallende positie op het moment dat je de bal verliest. De ruimtes zijn groot", constateert hij. "Dan probeert de tegenstander te counteren. Verdedigen in grote ruimtes is per definitie lastiger. Ik vind het wel belangrijk om dat onderscheid te blijven maken", besluit Veurink. 

Lees meer:
0 reacties