Andries Jonker blikt vooruit op Spanje: "We weten wat zij kunnen"

Andries Jonker
Andries Jonker Foto: © NESimages

De OranjeLeeuwinnen nemen het vrijdagavond op tegen Spanje in de halve finale van de Nations League. Bij winst kwalificeert Nederland zich voor de Olympische Spelen van aankomende zomer. In de kwartfinale van het WK verloor Oranje nog van Spanje, de uiteindelijke wereldkampioen. Bondscoach Jonker zoekt de verbeterpunten, ten opzichte van de kwartfinale, vooral bij zijn eigen ploeg.

"We weten wat zij kunnen. Wij moeten vooral beter voetballen dan wij destijds hebben gedaan", zegt Jonker tegen het Algemeen Dagblad. "Ik heb gisteren beelden heel kort beelden van die wedstrijd laten zien en gevraagd of we beter kunnen dan we toen hebben laten zien. Natuurlijk kunnen we dat. We verspeelden te vaak onnodig balbezit, waardoor we Spanje er ook beter uit lieten zien."

Jonker wil niet denken aan het scenario, waarbij kwalificatie voor de Spelen wordt behaald door volgende week de troostfinale te winnen. "We kunnen niet speculeren op een nederlaag van Duitsland tegen Frankrijk. Vrijdag is onze kans, die moeten we pakken. We vinden dat het kan, geloven erin, dus we gaan ervoor", aldus Jonker.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
1/03
Fortuna Sittard W
14:00
Ajax V
za
1/03
PEC Zwolle V
16:30
Excelsior Rotterdam W
za
1/03
Telstar W
16:30
Feyenoord V
zo
2/03
PSV V
12:15
Utrecht W
zo
2/03
FC Twente V
16:45
ADO Den Haag V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 14 28 37
2 PSV V 15 30 36
3 FC Twente V 15 20 36
4 Feyenoord V 15 18 29
5 Utrecht W 14 16 28
6 AZ W 14 4 20
7 SC Heerenveen V 15 -8 15
Bekijk de hele stand