Amelink na finaleplaats van Oranje O17: "Ik voel me fantastisch"

Oranje O17 viert feest na het bereiken van de WK-finale
Oranje O17 viert feest na het bereiken van de WK-finale Foto: © BSR Agency

Oranje O17 staat in de finale van het WK. De jonge Leeuwinnen rekenden woensdagavond in de halve finale af met de leeftijdsgenoten van Mexico. Lina Touzani kroonde zich tot matchwinner.

Olivier Amelink is ongelooflijk trots op zijn ploeg. "Ik voel me fantastisch, gewoon fantastisch", zegt hij tegenover de FIFA. "Eerst het Europees kampioenschap afgelopen zomer en nu tot de laatste vier van de wereld", is de coach trots. "Ik ben enorm enthousiast en trots dat ik coach ben van zo’n team."

"Het is een plezier om met deze groep te werken", aldus Amelink. In de groepsfase verloor Oranje O17 nog met 1-0 van Mexico. Wat er in de halve finale anders was? "We vonden vandaag meer ruimte om te voetballen en deden dat veel beter dan in de eerste wedstrijd tegen Mexico. We hadden waarschijnlijk eerder in de tweede helft moeten scoren, en na de goal werd het nog moeilijk. Maar alleen al het bereiken van de halve finale maakt een groot verschil."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
21/12
HERA
12:15
FC Twente V
zo
21/12
PSV V
16:45
Feyenoord V
zo
21/12
Ajax V
16:45
NAC Breda W
zo
21/12
Excelsior Rotterdam W
16:45
ADO Den Haag V
zo
21/12
SC Heerenveen V
16:45
Utrecht W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 9 21 22
2 FC Twente V 8 21 22
3 PSV V 9 18 21
4 Feyenoord V 9 15 21
5 PEC Zwolle V 9 9 18
6 AZ W 8 5 12
7 Utrecht W 8 -5 11
Bekijk de hele stand