Samenvatting: Ajax wint KNVB Beker na zege op Fortuna Sittard
Ajax heeft maandagmiddag voor de zesde keer de TOTO KNVB Beker binnengesleept. In een spannende finale in het Koning Willem II Stadion wisten de Amsterdammers met 3-1 te winnen van Fortuna Sittard.
In Tilburg, waar iets meer dan 5.300 toeschouwers aanwezig waren, begon Ajax sterk aan de finale. De Amsterdammers kregen meerdere kansen, maar wisten doelvrouw Diede Lemey niet te passeren. Vervolgens was het de beurt aan Fortuna, dat wat aanzette onder leiding van Tessa Wullaert. De Belgische captain van de Limburgers liet enkele keren haar kwaliteiten zien, al leidde dat niet tot een doelpunt.
In de 26e minuut leek Ajax op voorsprong te komen. De goal van Tiny Hoekstra werd echter, na een VAR-check, afgekeurd wegens buitenspel. Het was een historisch moment: voor het eerst in het Nederlandse vrouwenvoetbal kwam de VAR in actie. In het restant van de eerste helft golfde het spel op en neer, goals lieten echter op zich wachten.
Direct na de aftrap in de tweede helft schoot de ploeg van Suzanne Bakker uit de startblokken. Fortuna haalde met moeite een bal van de lijn en niet veel later kreeg Chasity Grant een goede kans. Bij die aanval bleek er hands te zijn gemaakt, waarna Shona Shukrula naar het scherm werd geroepen. De arbiter wees, na het bekijken van de beelden, naar de penaltystip. Daar ging Nadine Noordam, bij afwezigheid van Sherida Spitse, achter de bal staan.
De Ajax-captain maakte geen fout vanaf elf meter en zette haar ploeg zo op voorsprong. Die goal leek hard aan te komen bij Fortuna. De equipe van Roger Reijners had even geen antwoord op de aanvalsdrang van de Amsterdammers en vier minuten na de de eerste goal viel ook de 2-0. Rosa van Gool schoot binnen. Ajax ging op zoek naar meer, via onder meer Lotte Keukelaar en Hoekstra.
De treffer viel juist aan de andere kant. Féli Delacauw maakte het weer spannend in Tilburg door van afstand Regina van Eijk te verschalken. Fortuna kreeg direct daarna ook de mogelijkheid op de 2-2. Een kopbal van Hildur Antonsdóttir ging net langs de paal. Lemey hield haar ploeg vervolgens op de been. De Belgische doelvrouw had een fantastische save in huis bij een één-op-één-situatie met Grant.
Diezelfde Lemey liet zichzelf in de 83e minuut wederom zien, ditmaal bij een schot van Bente Jansen. Twee minuten later kon de Ajax-invalster wel juichen. De aanvalster schoot de 3-1 binnen en daarmee was de TOTO KNVB Beker voor de zesde keer naar Amsterdam.
Scoreverloop:
54' 1-0 Nadine Noordam (p.)
59' 2-0 Rosa van Gool
65' 2-1 Féli Delacauw
85' 3-1 Bente Jansen
Opstelling Ajax: Van Eijk, De Klonia (87' Keijzer), Kardinaal, De Sanders, Weerden (90' Verhoeve), Noordam, Yohannes (79' Noordman), Van Gool, Grant (87' Tolhoek), Keukelaar (79' Jansen), T. Hoekstra
Opstelling Fortuna Sittard: Lemey, Van Koot, Moorrees (86' Pedersen), Knol, Tuin, Van Heeswijk (86' Huizenga), Antonsdóttir, Delacauw, Ólafsdóttir Grós, Hulst, Wullaert

Orion onverwacht kampioen in Hoofdklasse: "Heel onwerkelijk"

Saestum voor de veertiende keer kampioen: "Dat is heel bijzonder"

Van den Berg bespreekt PSV-titel: "Hebben ze van geprofiteerd"

NAC Breda moet flink bezuinigen: "Aantal posities verminderen"

AZ, HERA en ADO willen tiende plek ontlopen: "Niet te voorspellen"

PSV-directeur Brands: "Dat kan niet vijftig miljoen duurder worden"

Druk staat er vol op bij AZ: "In zo'n positie komen we liever niet"

Van den Berg over PSV: "Hadden veel eerder kampioen moeten zijn"

OFFICIEEL | Victoria Pelova en Arsenal na dit seizoen uit elkaar

VIDEO | Nadine Noordam schiet Brighton naar finale van FA Cup

Competitieduel tussen FC Twente en PSV toch niet in Grolsch Veste

Leonne Stentler over PSV-titel: "Resultaat van heel goed beleid"

Smits feliciteert PSV niet volmondig: "Ik win zelf ook graag"

Ladies Future Cup 2026: De toekomst van het vrouwenvoetbal in Teuge

Engelkes reageert cynisch: "Had liever aan andere kant gestaan"

Groenewegen haalt grap uit: "Mijn idool is Ricky van Wolfswinkel"

Kruize geeft opvallende bekentenis: "Dat vermijd ik liever"

Stewart heeft grote plannen met PSV: "Willen topclub zijn én blijven"

Huizenga: "Niet slapen vannacht? Dat moet je aan Ollie vragen"

Fenna Kalma: "Wat ik heb gemerkt van de druk? Er was geen druk"

Wouter de Vogel: "Ik vind dat wij te goed zijn om te degraderen"

Torny hoopt op handje van PSV: "Dan kan het heel mooi eindigen"

Oude bekende van PSV laat van zich horen: "Hebben dit zo verdiend"

FC Twente-captain Van Ginkel eerlijk: "April was voor ons funest"

Jong Ajax voorjaarskampioen, beslissingsduel met De Graafschap wacht

Hendriks na PSV-titel: "Een mooie bekroning op een zwaar seizoen"

Van Kortenhof trots op Oranje O15 na dubbele zege op Noorwegen

Bross laat traantje na PSV-titel: "Toen kwam het besef pas echt"
Burgemeester Eindhoven trots: "Kampioenschap groter dan de schaal"

Roeland ten Berge: "De ambities vanuit de club zijn heel groot"

Groenewegen haalt grap uit: "Mijn idool is Ricky van Wolfswinkel"

Van Ginkel over winnaarsmentaliteit: "Ik ga echt over lijken"

Knaak bezorgt City zege in blessuretijd: Titel nu heel dichtbij

Brugts en Barcelona naar Champions League-finale na zege op Bayern

Beerensteyn: "Vond het heel mooi dat zij mij een berichtje stuurde"

OL Lyonnes verslaat Arsenal van Slegers en bereikt UWCL-finale













