Ajax wint op bezoek bij SC Heerenveen en stelt tweede plek veilig

Ajax juicht na een goal tegen SC Heerenveen
Ajax juicht na een goal tegen SC Heerenveen Foto: © BSR Agency

Ajax heeft het seizoen afgesloten met een overwinning op SC Heerenveen. In het Abe Lenstra Stadion wonnen de Amsterdammers met 1-3. Daarmee heeft Ajax zich geplaatst voor de voorronde van de UEFA Women's Champions League. SC Heerenveen eindigde als zevende.

De openingsfase in Friesland was direct vermakelijk en leverde in de 32ste minuut een gigantische kans op voor Ajax. Ranneke Derks kreeg de bal voor een volledig open doel gepresenteerd, maar schoot tot ieders verbazing hard op de lat. SC Heerenveen profiteerde zeven minuten later optimaal van die misser. Roos de Haas reageerde attent en verschalkte de Amsterdamse defensie met een slim wippertje: 1-0.

Nurija van Schoonhoven kreeg op slag van rust een enorme kans op de gelijkmaker. Ze schoot echter naast. Na de thee tapte Ajax uit een heel ander vaatje en dat resulteerde al snel in de gelijkmaker. In de 47ste minuut stuitte Xanne Kip in eerste instantie nog op keepster Jasmijn Resink, maar de rebound was een prooi voor Derks. Zij aarzelde niet en schoot de 1-1 binnen. De ban was gebroken en Ajax drukte direct door. In de 53ste minuut maakte Van Schoonhoven haar eerdere misser meer dan goed door de Amsterdammers op een 1-2 voorsprong te zetten.

SC Heerenveen probeerde het nog wel, maar het was Ajax dat voor een derde keer wist te scoren. Het slotakkoord was in de 65e minuut opnieuw voor Derks. Wederom verscheen zij oog in oog met Resink, maar ditmaal faalde de spits niet en schoof ze de 1-3 koelbloedig tegen de touwen. 

Doe mee aan het WK-spel van Vrouwenvoetbalnieuws!

Het WK begint op donderdag 11 juni in de Canada, de Verenigde Staten en Mexico. Hoe ver gaat Oranje komen? Doe mee aan het WK-spel van Vrouwenvoetbalnieuws op Scorito!

Lees meer:
0 reacties