Ajax bouwt aan nieuw complex: "Illusie creëren dat het Betondorp is"

De Toekomst van Ajax
De Toekomst van Ajax Foto: © Pro Shots

Ajax wil op de nieuwe Toekomst de 'verwende' jeugd leren voetballen op tegels en knollenvelden. De Amsterdamse club is momenteel druk bezig met het renoveren van het sportcomplex.

In 2030 moet De Toekomst volledig gerenoveerd zijn. De club voegt drie nieuwe velden toe, maar verbouwt  ook een veld tot drie kleine velden. Waar de Amsterdammers nu spelen op 'biljartlakens', wil het daar juist velden toevoegen met gravel, klinkers en stoeptegels. "Ons complex moet uitnodigen om hard te werken. Het is allemaal leuk, gouden kranen en andere toeters en bellen, maar wij willen vooral het meest functionele complex", vertelt Marijn Beuker, directeur voetbalzaken bij Ajax, in het Algemeen Dagblad.

"Als we dan toch van die stenen veldjes maken, waarom zouden we dan niet de illusie creëren dat het Betondorp is? Zo kun je op best wat manieren de psyche van de mens beïnvloeden. De omhaal van Van Basten tegen FC Den Bosch zouden we ook kunnen laten terugkomen. Net als de dribbel van Zlatan tegen NAC, in de vorm van een parcours", zegt Beuker.

In 2030 moet Ajax beschikken over in totaal dertien velden, inclusief een ministadion voor de vrouwenploeg en de beloftenploeg. In oktober van dit jaar zal de bouw van Gebouw A gereed zijn. Dat gebouw zal zijn voor de A-selecties van de mannen en de vrouwen. Zij zitten nu nog onder één dak met de kantine, de kleedkamers en kantoren, maar hebben dan hun eigen domein, inclusief slaapzalen en wellnessfaciliteiten als een sauna en stoombad.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
3/05
Ajax V
14:00
Telstar W
za
3/05
Fortuna Sittard W
14:00
PSV V
za
3/05
SC Heerenveen V
14:00
Utrecht W
za
3/05
PEC Zwolle V
14:00
FC Twente V
za
3/05
AZ W
14:00
ADO Den Haag V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 FC Twente V 20 46 51
2 PSV V 20 41 51
3 Ajax V 20 31 47
4 Utrecht W 20 16 36
5 Feyenoord V 20 20 35
6 AZ W 20 10 35
7 Fortuna Sittard W 20 -18 19
Bekijk de hele stand