Samenvatting: Ajax wint overtuigend van Excelsior, wereldgoal Spitse
Ajax is de tweede seizoenshelft van de Azerion Vrouwen Eredivisie begonnen met een overtuigende overwinning. Op de eigen Toekomst werd Excelsior met 6-1 verslagen.
In eigen huis kon coach Suzanne Bakker zaterdag niet beschikken over Romée Leuchter. Ondanks de afwezigheid van de clubtopscorer had Ajax weinig moeite met het vinden van de goals. Captain Sherida Spitse nam haar ploeg op fraaie wijze bij de hand.
In de dertiende minuut schoot Spitse vanaf de middencirkel de bal over Excelsior-keepster Isa Pothof heen. Twee minuten later konden de aanwezige Ajax-fans weer juichen. Chasity Grant tekende voor de 2-0. Nog voor rust liep Ajax verder uit. Bente Jansen pikte een doelpuntje mee, waarna Lily Yohannes de bal na wat gepriegel ook in het net kreeg.
Na de pauze kreeg Excelsior wat meer grip op Ajax en dat leidde direct tot de eretreffer. Kimberley Smit was trefzeker uit een hoekschop. Tien minuten later maakte Grant haar tweede doelpunt van de middag. Het slotakkoord kwam op naam van invalster Danique Tolhoek. Haar poging glipte door de handen van Pothof: 6-1.
Scoreverloop:
13' 1-0 Sherida Spitse
15' 2-0 Chasity Grant
39' 3-0 Bente Jansen
41' 4-0 Lily Yohannes
47' 4-1 Kimberley Smit
58' 5-1 Chasity Grant
87' 6-1 Danique Tolhoek
Opstelling Ajax: Van Eijk, Noordam, Spitse (46' Kardinaal), De Sanders, Weerden (82' Keijzer), Sabajo, Van Gool (46' Tolhoek), Yohannes (60' Noordman), Grant (60' I. Hoekstra), T. Hoekstra, Jansen
Opstelling Excelsior: Pothof, Van Goch, Smit, Helderman, Kleine (46' De Ridder), De Raaf, Van Spijk (69' Coelho Aurélio), Van Vliet (46' Kathelyn Hendriks), Groenewegen, Ellouzi, Breewel