Agema was klaar met topvoetbal, maar zei toch ja tegen Groningen

Celine Agema bij FC Groningen
Celine Agema bij FC Groningen Foto: © FC Groningen

Céline Agema had haar periode in het voetbal op topniveau eigenlijk al afgesloten. Na jaren bij onder meer SC Heerenveen en SV Meppen keerde ze terug naar Oranje Nassau en werd voetbal weer een hobby. Eén telefoontje veranderde echter alles: FC Groningen wilde haar bij het allereerste vrouwenelftal van de club.

Agema moest naar eigen zeggen even nadenken over het aanbod, maar uiteindelijk bleek de keuze niet bijzonder ingewikkeld. "Ik had nooit gedacht dat Groningen met vrouwenvoetbal zou beginnen. Als ik daar een steentje aan bij kan dragen is dat natuurlijk supermooi", vertelt de 29-jarige in gesprek met Dagblad van het Noorden.

Dat Agema eerder afstand nam van het voetbal op topniveau had meerdere oorzaken. Na haar overstap van Oranje Nassau naar sc Heerenveen combineerde ze haar voetbalcarrière met de opleiding Facility Management. Haar dagen begonnen vroeg in de collegebanken en eindigden pas 's avonds na de training.

Daar kwam al snel een zware knieblessure bovenop. Nog voor de winterstop van haar eerste seizoen scheurde Agema haar kruisband, waarna een revalidatie van meer dan een jaar volgde. Vervolgens probeerde ze opnieuw aansluiting te vinden bij het eerste elftal.

"Je werkt je over de kop omdat je zo graag aan wilt haken bij het eerste. Het vroeg heel veel van me", blikt Agema terug. "Maar als je er zo hard aan trekt en het wordt niet beloond, denk je toch: waar doe ik het eigenlijk voor?"

Een avontuur bij het Duitse SV Meppen bracht het plezier niet volledig terug. Agema reed dagelijks meer dan een uur heen en terug voor de trainingen en moest tegelijkertijd afstuderen. Op haar 22ste besloot ze daarom terug te keren naar Oranje Nassau.

"Ik hoefde eindelijk niet meer te reizen. Het voelde echt als een verademing", vertelt ze. "Ik kreeg het plezier in het spelletje weer terug."
Jaren later kwam FC Groningen alsnog op haar pad. Hoewel ze wist hoeveel tijd en energie het voetbal eerder van haar had gevraagd, besloot Agema het avontuur aan te gaan.

"Bij Heerenveen spelen was super gaaf, maar voor mij was het niet meer dan een club. Dit is wel echt even wat anders." Inmiddels draait haar leven opnieuw volop om voetbal. Toch heeft Agema geen moment spijt gehad van haar beslissing. "Ik wist dat ik hier geen spijt van zou krijgen", zegt ze. "We zijn hier aan iets unieks begonnen."

Lees meer:
0 reacties