ADO Den Haag-talent: "Het voelt alsof ik in een achtbaan zit"

Minder dan een jaar geleden was Floortje Bol nog invaller bij Jong ADO Den Haag, maar nu schittert ze op het hoogste niveau. De 17-jarige spits maakte afgelopen oktober haar debuut in het eerste elftal en heeft sindsdien een razendsnelle ontwikkeling doorgemaakt.
"Het voelt alsof ik in een achtbaan zit", vertelt Bol over haar droomjaar aan Azerion Vrouwen Eredivisie. "Heel eerlijk? Ik was nog helemaal niet zo bezig met het eerste elftal. Ik richtte me vooral op Jong ADO Den Haag. Dáár hoopte ik zoveel mogelijk speelminuten te maken en zo vaak mogelijk te scoren. Verder dan dat keek ik eigenlijk nog niet", zegt Bol over haar bescheiden begin dit seizoen.
Maar met twaalf goals voor de winterstop en een hattrick tegen Jong Telstar ging het opeens razendsnel. Die hattrick leverde haar zelfs een onverwacht telefoontje op. "Lisa Guijt, mijn trainer bij Jong ADO, belde me diezelfde avond dat ik me de volgende dag mocht melden bij het eerste elftal voor de wedstrijd tegen Feyenoord. Ik dacht: ga ik nou echt mijn debuut maken? Maar het was echt zo. Ik vond het prachtig."
Bol blikt terug op haar moeilijke beginperiode bij Jong ADO, waar ze vaak invaller was. "Ik zag het als een eer dat ik de Onder 17 mocht overslaan, maar ik had natuurlijk wel gehoopt op meer speelminuten in de basis. Elke week trainde ik daar keihard voor. Maar op vrijdagavond hoorde ik dan meestal toch dat ik ’s zaterdags op de bank begon." Toch zette ze door. "Ik heb die periode vooral als motivatie gebruikt om nog harder mijn best te gaan doen. Ik wilde fysiek sterker worden, een betere techniek krijgen en meer goals maken. Om mezelf te verbeteren, heb ik veel beelden van mezelf bekeken. Week in, week uit. Ik ben echt met mezelf aan de slag gegaan."
Inmiddels heeft Bol zes invalbeurten en twee basisplaatsen in het eerste elftal achter haar naam staan. Over de toekomst blijft ze nuchter. "Ik wil er vooral zoveel mogelijk van genieten. Ik vind het echt heel bijzonder dat ik dit nu al mee mag maken. Natuurlijk hoop ik belangrijk te zijn voor het team, maar elke minuut die ik speel, voelt voor mij als een cadeautje."
Corina Dekker: "Ik werd toen afgewezen voor de Pro-opleiding"
Saestum stunt in bekertoernooi: "Eindelijk is de vloek doorbroken"
Aniek Nouwen maakt rentree en is direct trefzeker bij Palace (video)
Vivianne Miedema uit kritiek na bekerfinale: "Was onacceptabel"
Ajax laat dure punten liggen in titelstrijd, FC Utrecht houdt stand
De Graafschap-speelster kiest voor stap naar Verenigde Staten
PSV ontsnapt na late penalty tegen AZ en gaat naar halve finale
Van Gool: "Toen stond ik tegen haar, dan hebben we onderonsjes"
FC Twente naar halve bekerfinale: "Dit is een lastige wedstrijd"
Van de Velde klaar voor 'zes finales': "Utrecht doet het goed"
Xhemaili over juich-gebaar: "Ze zeiden dat ik dat nooit ging doen"
Van der Gragt werkte jarenlang bij Lidl: "De meiden moesten lachen"
Van Dooren: "Soms was het ook wel iets te veel van het goede"
VIDEO | Damaris wint met Olympique Lyon, Van de Donk ontbreekt nog
VIDEO | Janssen met United verrassend onderuit tegen Liverpool
Topklasser Saestum stunt na penalty's tegen Fortuna en gaat koker in
FC Twente dankt Ravensbergen en gaat naar halve finale KNVB Beker
Van der Gragt gaat in op opvolging Jonker: "Dat zou mooi zijn"
Xhemaili onthult hét doel voor 2025: "Gewoon een jeugddroom"
Dekker tevreden: "Dat matcht heel erg met wie ik als coach ben"
Van Bruggen (Oranje O17) lovend: "Ze nam haar verantwoordelijkheid"
Torny kritisch ondanks bekerzege: "We zijn absoluut niet zo ver"
Chelsea wint League Cup-finale van Man City na laat eigen doelpunt
Slegers komt met Van Domselaar-update: "Wordt medisch beoordeeld"
Miedema erkent: "Misschien worden we een beetje moe van elkaar"
Oranje opent de deuren in aanloop naar wedstrijd tegen Oostenrijk
VIDEO | Beerensteyn scoort, maar Wolfsburg gaat hard onderuit
Snoeijs geeft assist, maar Arsenal boekt zege tegen Everton (video)
Lokale zender zendt bekerduel tussen Saestum en Fortuna live uit
Van Eijk geeft advies: "Stel dat je een kans krijgt bij Ajax..."

Corina Dekker: "Ik werd toen afgewezen voor de Pro-opleiding"

Xhemaili over juich-gebaar: "Ze zeiden dat ik dat nooit ging doen"

Van Dooren: "Soms was het ook wel iets te veel van het goede"

VIDEO | Damaris wint met Olympique Lyon, Van de Donk ontbreekt nog

VIDEO | Janssen met United verrassend onderuit tegen Liverpool

Xhemaili onthult hét doel voor 2025: "Gewoon een jeugddroom"
